Kiedy szpachlowanie natryskowe jest wskazane?

szpachlowanie natryskowe

Kiedy szpachlowanie natryskowe jest wskazane?

Warto zlecić nakładanie gładzi metodą natryskową, jednak wymaga to wykorzystania odpowiedniego produktu. Istotne jest także to, by mieć dobry sprzęt i unikać kilku błędów.

Przeznaczenie gładzi natryskowej

Ręczne nakładanie gładzi jest klasycznym sposobem wykończenia ściany. Jednak ma kilka wad. Doskonałą alternatywą jest realizacją metodą natryskową, z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych. Uzyskany efekt jest lepszy i osiągany w krótszym czasie. Kiedy należy zlecić je firmie malowanie24h.pl? Wtedy czasu nie ma zbyt wiele. Dotyczy to szczególnie remontów mieszkania czy domu, w którym mieszkamy, a także budynków nowych w stanie surowym. W ciągu jednego dnia możliwe jest pokrycie nawet 500 m2 powierzchni. Z tego też powodu zalecana jest na duże obszary jak budynki mieszkalne czy hale przemysłowe. Warstwa na całości będzie miała jednakową grubość. Warto zaznaczyć także, że w przeciwieństwie do ręcznej metody, mechaniczna zapewnia blisko 30% oszczędność materiałów. Jednak konieczne jest wykorzystanie sprzętu i odpowiedniego materiału. W przeciwnym razie dojdzie do zapchania i w konsekwencji uszkodzenia agregatu. Właściwe gładzie znajdziemy w sekcji już gotowych oraz suchych.

Błędy przy aplikacji

Warto zlecić wykonanie gładzi metodą natryskową specjalistom. W ten sposób uniknie się sporej liczby błędów. Zaczynając od najprostszego i najpopularniejszego, czyli wyboru złej gładzi. Wynika to z niewiedzy oraz niedopatrzenia. To skutkuje stratami w materiale, złym efekcie oraz spowolnieniu pracy. Tak samo sprawa wygląda przy niewłaściwym agregacie. Ten zbyt słaby opóźnia wszystkie roboty i może dochodzić do jego częstych awarii. Kolejną sprawą jest źle dobrane mieszadło, które nie pozwoli uzyskać właściwej konsystencji masy, a i jej wiele osób nie jest w stanie odpowiednio przygotować. Problemem jest także niedopasowana dysza, dająca zbyt mały strumień natrysku. A brak umiejętności skutkuje nie jej nierównomiernym nałożeniem i spływaniem.