Baza wiedzy

Malowanie natryskowe ma w praktyce naprawdę wiele zalet, nic więc dziwnego, że jest to metoda coraz popularniejsza. Pozwala ona bowiem na szybkie oraz równomierne nałożenie farby i to bez zacieków. Co jeszcze wyróżnia tę technikę oraz jak wygląda ona krok po kroku?

Pośród wielu różnych form pokrywania powierzchni, coraz popularniejsze jest malowanie natryskowe, którym zajmuje się firma Profi-mal. Jak sama nazwa wskazuje, polega na nakładaniu na dane elementy farby. Dzieje się to przy pomocy specjalnie przygotowanych maszyn, które pod ciśnieniem wyrzucają farbę w zadanym kierunku. Najważniejszą zaletą tego rodzaju malowania jest uzyskanie równej, estetycznej powłoki, o wysokim poziomie pokrycia.

Aby mieszkanie pięknie się prezentowało, co kilka lat trzeba przeprowadzić generalny remont, a co dwa lata wymalować sufity i ściany. Metoda malowania tradycyjnymi wałkami lub pędzlami zostaje powoli zastąpiona przez malowanie natryskowe. Odpowiednio dobrana farba i profesjonalne urządzenie malarskie znacznie przyspieszają proces malowania, nie zostawiając jednocześnie smug i zacieków. Czy malowanie natryskowe można zastosować przy remoncie domu lub mieszkania? Kiedy wykorzystanie tej metody ma sens?